Дана 29. 04. 2025. године у просторијама Правног факултета Универзитета у Бањој Луци угошћени су матуранти из Републике Српске, са циљем упознавања са могућностима које им се нуде везано за студирање на Универзитету у Бањој Луци, те са циљем указивања на повољне могућности за запошљавање, након завршеног студија.
Том приликом, матурантима су се мотивационим говорима обратили декан Правног факултета, проф. др Зоран Васиљевић; министар за научнотехнолошки развој и високо образовање, доц. др Жељко Будимир; проректор за људске и материјалне ресурсе Универзитета у Бањој Луци, проф. др Далибор Кесић; предсједник подручне Привредне коморе регије Бања Лука, Горан Рачић, директор Завода за запошљавање Републике Српске, господин Младен Врећо; директор за стручне послове у пољопривреди при Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде, госпођа Босиљка Предраговић и директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске, др Владо Ђајић.














